Ratownictwo 2011Jak widać – jubileusz. Wszystko zaczęło się w 2002 roku, kiedy z inicjatywy Instytutu Ratownictwa Medycznego, przy współpracy z Sekcją Ratownictwa Drogowego PZM oraz Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Limanowej odbyła się pierwsza edycja zawodów. Po raz kolejny miałem przyjemność sędziować na mistrzostwach.

Jubileuszowe mistrzostwa odbyły się w dniach 15-18.09.2011 w Rytrze (powiat nowosądecki). Mistrzostwa to nie tylko rywalizacja, ale także powód do refleksji. 10 lat to kawał czasu. Przez ten okres wiele się wydarzyło, wiele się zmieniło. Zmieniło się przede wszystkim ratownictwo i to zapewne w dużej mierze właśnie dzięki mistrzostwom. Z roku na rok kolejne zespoły przyjeżdżały coraz lepiej wyposażone i przygotowane, a wyniki końcowe poszczególnych drużyn bardziej zbliżone. Każda taka impreza to także zdobywania wiedzy, możliwość spotkania starych znajomych i poznania nowych…

W jubileuszowych, 10. mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym wzięło udział 47 zespołów (w tym 4 spoza Polski). Zawodnicy musieli się zmierzyć z 12 konkurencjami medycznymi, sprawnościowymi, z zakresu komunikacji, czy psychologii.

Klasyfikacja końcowa:

  1. NZOZ Nowy Szpital w Nakle
  2. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe
  3. Centrum Ratownictwa Medycznego w Opolu

Najlepszym zespołem zagranicznym okazała się ekipa ratowników medycznych z Zalischyków na Ukrainie.

GRATULACJE! 🙂

Poniżej trochę zdjęć z mistrzostw, a wkrótce kolejny wpis z opisem konkurencji.

 

I filmik z jednego z zadań 🙂